Wij helpen Amerikanen in Europa met aangifte doen in de VS en het voorkomen van dubbele belastingen. Gebaseerd op uw situatie brengen we u in contact met een US tax specialist. Kosteloos en vrijblijvend.

Wordt mijn kind beschouwd als US person?

Een kind in het buitenland geboren van een Amerikaanse burger ouder en een niet-US ouder verwerft het Amerikaanse staatsburgerschap bij de geboorte op grond van artikel 301 (g) van de INA, mits de Amerikaanse burger fysiek aanwezig was in de Verenigde Staten of een van de afgelegen bezittingen, gedurende de periode die vereist wordt door de wet, op het moment van de geboorte van het kind.

Uw kind kan worden beschouwd als een Amerikaanse burger als deze aan de volgende eisen voldoet:

  • Eén van uw ouders was bij uw geboorte Amerikaans staatsburger
  • De ouder die Amerikaans staatsburger is heeft minimaal vijf jaar in de VS gewoond voordat u werd geboren
  • De ouder die Amerikaans staatsburger is moet minimaal twee van deze vijf jaar in de VS gewoond hebben na zijn veertiende verjaardag.

Bron: Bureau of consular affairs
Bron: American citizenship

Heeft u vragen of hulp nodig? Neem dan contact met ons op. Kosteloos en vrijblijvend.

Contact